Register

Kargo gönderimleri için anlaşmalı kargo şirketimiz MNG kargodur. 1-600 km mesafeler 24 saat 600-1500 km mesafeler 48 saat ve 1500 km üzeri mesafeler ise 72 saat olarak kargo şirketi tarafından belirlenmiştir. Diğer konularda aşağıda ki konu başlıklarını kullabilirsiniz.


Teslimat için zaman diliminde değişiklik olur mu?
Olumsuz hava koşulları, yoğun trafik gibi beklenmedik durumlarda saatlik gecikme yaşabilir.
Birden fazla ürün satın aldığımda, hepsi birlikte gönderilebilir mi?
Birden fazla aldığınız ürünler kargo sürecinden etkilenebilecek bir tasarıma sahipse şehirler arası otobüs seçeneği ile gönderilir. Gönderim sürecini mutlaka bizimle görüşün.
Kargoda ürüne zarar geldiyse sorumluluk kime aittir?
Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın. Ürünü açtığınızda kırılma ile alakalı bir hasar görürseniz ilgili ürünün hasar durumunu fotoğraflar ile 0554 148 08 93 nolu numaraya rapor edin. Hasar durumu tarafımızca incelenip aynı ürün tekrar hazırlanarak tarafınıza gönderilir. Geometrik Sanat Atölyesi olarak gönderimlerimizi sağlam paketleme konusunda oldukça hassas davranıyoruz. Müşteri geri dönüşlerimiz bu konuda her zaman olumlu olmuştur.
Ürün iadesi alıyormusunuz?
Almış olduğunuz ürün için tarafınızdan kabul görmemiş ise, gönderim süreci hariç ürünü teslim aldığınız günden itibaren 3 iş günün içerisinde iade edebilirsiniz. İade sürecinde ürünü bize geri göndermeniz gerekiyor. Teslim aldığımız gün içerisinde para iadesi tarafınıza yapılır.
İade/değişim kargo ücreti kim tarafından karşılanır?
Cayma Hakkı kapsamında iade kargo ücreti atölyemize aittir. Alıcıların, kişisel sebeplerle dahi olsa kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakkı vardır. İade/değişim talebinde bulunurken atölyemizin anlaşmalı olduğu kargo firmasını seçerek ürünü ücretsiz gönderebilirsiniz.
Gönderim neye göre hesaplanıyor?
Desi, kargo işlemlerinde hacimsel ağırlık anlamına gelen kelimedir. Özellikle taşımacılıkta kullanılan bir terimdir. Kargo ile gönderilecek kolinin desisini hesaplamak için en, boy ve yükseklik birbiri ile çarpılır ve 3000’e bölünür. Bu ölçü birimi kargo firmaları tarafından ürünün kargo bedelinin hesaplanmasında kullanılır. Taşımacılıkta, taşınan yükün ağırlığı ile birlikte hacmi yani kapladığı alan da önem göstermektedir.
Ürün seçimini yaparken Peşin ödeme ve ücret alıcı nedir?
Ürün satışında gönderim şeklini belirlemek için üç kriter vardır. Peşin ödeme ürünü alırken kargo ücretinin satışa dahil edilerek çıkan tutardır. Bu seçenek seçildiğinde anlaşma yaptığımız kargo şirketinin belirlediği sabit fiyat uygulanır. 16 TL olarak belirlenmiştir. Ücret alıcı seçimi ise sadece ilgili ürünün ücreti ödenir, kargo bedeli ödemeli olarak müşteriye teslim edilirken kargo şirketi tarafından istenir. Otobüsle gönderim seçeneği sadece seç siparişleri veya 30 cm den büyük olan tasarımlarda kullanılır.
Kapıda ödeme seçeneğiniz varmı?
Kapıda ödeme seçeneğini şimdilik kullanmıyoruz, aktif olduğunda bu ödeme şekli gönderim seçeneklerine eklenecektir.
Kargo teslimi ve Mobil gönderim!
Kargo teslimi için sipariş oluştururken adresinizi mutlaka tam yazın, özellikle bina kat ve daire numaraları çok önemlidir. bu bilgiler eksik olduğunda bazen kargonuzu şubeden almak zorunda kalabilirsiniz. Mobil gönderim, eğer bulunduğunuz ilçede mng kargo şubesi yoksa kargo şirketİ haftanın bir günü bu bölgeye mobil taşıma yapar, bu tip kargolar için atölyemiz mutlaka size bilgi verecektir.
Otobüs ile gönderim hakkında bilgi istiyorum!
Eğer seçtiğiniz ürün ebatları 35cm den büyük ise, boyut olarak kargo gönderiminden etkilenecek bir tasarıma sahipse, veya birden fazla set ürün olarak ifade ettiğimiz şekilde ise, bu tür gönderimleri otobüsle yapıyoruz. Otobüsle gönderim set ürünlerinde kırılma riskini tamamen ortadan kaldırıyor ve ürünü daha kısa sürede ulaşmasını sağlıyor. Ürünü yollarken otobüs bilgilerini plaka numarasını, muavinin tlf numarasını, saat kaçta ve hangi perona geleceğini size bildiriyoruz. Belirtilen saatte otobüs terminalinde bulunup gelen ürünü otobüsten teslim alıyorsunuz. Otobüsle gönderimler 20-40TL arası gidilen mesafe ve kutu adedine göre hesaplanıyor. Otobüsle gönderimlerde mutlaka tlf irtibatımız oluyor ve konu hakkında sizi bilgilendiriyoruz.Otobüs ücreti ürün yola çıkarken peşin ödeniyor. Bu yüzden ürün satışında otobüs ile gönderim seçeneği aktif ise ilgili yol ücreti ürün fiyatına eklenir.
Kargo'mu takip edebiliyormuyum!
Ödeme işlemi sonunda kargonuz belirtilen adrese gönderilir. Gönderim sağlarken, ürün Sipariş ekranına yazdığınız mail adresine kargo takip numarası gönderilir. Bu işlem ürün kargoya verildiğinde otomatik olarak kendiliğinden gerçekleşir. Mail adresine gelen takip linkini tıklayarak kargonun hareketlerini takip edebilirsiniz.
Mağaza ürün ekranında neden iki fiyat var?
Farklı ölçülerde veya ebatlarda yapılan ürünler için fiyat aralığı verilmesi veya gönderim seçenekleri içinde kargo ücretinin fiyata dahil – hariç tutulması gibi.
Kaç renk seçeneğiniz var?
Bakır (Rose), Antika Bakır (Rustic), Siyah (Antrasit),Gümüş (Silver)
Ürünleriniz cam mı yoksa pleksimi?
Hazırladığımız ürünleri isteğe bağlı olarak 2-3 ve 4 mm kalınlığında %100 Cam kullanıyoruz. Bunun dışında renkli (katedral cam) ve dokulu şeffaf cam tercih edilebilir.
İstediğimiz ölçülerde üretim sağlıyormusunuz?
Evet! istediğiniz ölçü ve şekilde üretim sağlıyoruz.
Sitenizde olmayan, farklı bir tasarımı yapıyormusunuz?
Evet! seçtiğiniz tasarımın yapılmasında her hangi bir telif koruması yoksa yapabiliriz.
Ödeme işlemi nasıl oluyor?
Sitemizde ödemeleri Banka eft ve havalesi olarak kabul ediyoruz. Kredi kartı ve kapıda ödeme gibi seçeneklerimiz malesef yoktur.
Ödemeyi ne zaman yapmalıyım?
Seçtiğiniz ürünün sipariş kaydını oluşturduktan sonra son sayfada hesap numaralarımız görünür. Ödeme yapmak isteyen yapabilir, veya sipariş sonrasında da (ürün yapımı bittiğinde) ödemeyi kabul edebiliriz.
Bunların dışında sorunuz için bakınız!
Diğer sorularınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.